"רויאל" מיזוג אוויר התקנה ותיקונים

התקנה מקצועית
הצעות מחיר
טכנאי מוסמך
קירור וחימום
מערכות מיזוג

התקנת מזגנים ותיקון מזגן אינוורטר

טכנאי מזגנים מולטי אינוורטר

כל המשפחה יכולה ליהנות מנוחות לאורך כל השנה בעזרת מיזוג אוויר מפוצל (אינוורטאר). שירות מרויאל מתחיל מתחזוקה שנתית לתיקוני חירום והתקנה, אנו נשמח לתת פתרונות לתקלות החימום והקירור במזגנים מתוצרת תדיראן, אלקטרה, טורנדו, הייסנס ועוד.

כמו שיש סוגים שונים של מוצרים חשמליים מגוונים, כך ישנם סוגים שונים של מזגנים – אחד מהמוצרים החשמליים החשובים ביותר בכל בית. מחזיקי מזגן אינוורטר נהנים מטכנולוגיה המובילה לפעולת קירור או חימום יעילה יותר, מבחינה תחושתית וגם מבחינת צריכת החשמל של המזגן. במאמר הבא נסביר על תיקון מזגן כזה.

מה זה מזגן אינוורטר?

אם יש לכם מזגן בבית, סביר להניח שאתם לא מכירים את כל המשמעויות הטכנולוגיות שטמונות בתוכו. רוב האנשים כלל לא מכירים את סוג המזגן שיש להם לעומק, וכך גם אנשים שמעוניינים לרכוש מזגן ומעדיפים לא להתעמק בפרטים הקטנים. חשוב להכיר את סוג המזגן שיש לכם, על מנת להבין בצורה טובה יותר את מה שמתקשר לתיקון המזגן. מזגן אינוורטר הוא מזגן עם טכנולוגיית המרה ייחודית, הקשורה להמרת הזרמים החשמליים במזגן.

 לחסוך בחשמל בצורה משמעותית

מזגן זה נחשב לחסכוני יותר מבחינת צריכת חשמל, והוא מקרר ומחמם בצורה טובה יותר הודות למדחס המבוסס על טכנולוגיה חדישה יותר.

תקלות במזגן אינוורטר

מזגן אינוורטר הוא אחד מבין סוגי מזגנים שונים. גם מזגן זה עשוי להינזק, ואנשים שיש להם מזגן זה יכולים לחוות תקלות במזגן, בדיוק כפי שניתן לחוות במזגנים אחרים. כאשר צצות תקלות כאלו, תיקון מזגן אינוורטר הוא הכרחי. התקלות הללו עשויות להיות מגוונות ולהיגרם כתוצאה מגורמים שונים, החל משימוש מרובה במזגן, דרך תקלה באחד החלקים של המזגן. 

  • מה אומרים קודי תקלה במזגן אינוורטר?
  • תקלת מתח נמוך, מעידה על בעיה באספקת החשמל או ב"פקט"
  • תקלה בבקר או תקלה במנוע החיצוני
  • תקלת תקשורת בין היחידה החיצונית והיחידה הפנימית במזגן
  • תיקון תקלות פנימיות במדחס כמו החלפת גומייה וקצר חשמלי

מולטי אינוורטר ותיקונים

מסנן האוויר שלך מלוכלך וסתום מה שמגביל את זרימת האוויר. ייתכן שיש לך סליל מעבה חסום או סתום. הסלילים עלולים להיות קפואים. ייתכן שהקומפרסור אינו פועל.

מזגן מולטי אינוורטר הוא מזגן אינוורטר משוכלל יותר, שפועל כיחידה אחת אך בפועל מאפשר לכל חדר שליטה ספציפית ומדויקת, גם אם המזגן קיבל פקודות אחרות בחללים אחרים. תקלות במזגן מולטי אינוורטר עשויות להתרחש בדיוק כפי שהן עשויות להתרחש בכל מזגן אחר, וגם אותן יש לתקן במהרה.

תיקון המדחס - מדחס מזגן לא נכנס לפעולה?

תקלות במדחס הן עניין יחסית נפוץ במזגנים. מזגן אינוורטר הוא בעל מדחס ייחודי. המדחס של מזגן זה מאפשר לו לפעול באופן רציף, ובכך לקרר או לחמם את החלל בצורה מיטבית. לעומת זאת, מזגן ישן, עם מדחס מיושן, פועל בצורה של השהיות. המזגן עובד ומקרר או מחמם את החדר עד לטמפרטורה הדרושה, ולאחר מכן משהה את עבודתו, וכשהטמפרטורה משתנה חוזר המדחס לעבוד.

לכן, תקלה במדחס פוגעת למעשה בפעולת הקירור או החימום של מזגן האינוורטר ויש לפעול לתיקון שלה.

רוצים לדעת כמה יעלה לכם החלפת מדחס למזגן?

מולטי אינוורטר

נזילה במזגן אינוורטר

אם הסביבה מסביב למזגן שלכם, או בסמוך לפתחים מהם יוצא האוויר של המזגן רטובה, סימן שיש לכם נזילה מהמזגן. נזילה עשויה להתרחש כאשר המזגן לא נקי מספיק, אך במקרים אחרים ייתכן שמדובר על בעיה באחד החלקים של המזגן. הזמנת טכנאי מזגנים תאפשר לכם להבין מהו הגורם לנזילה, ופתרון של בעיה זו במזגן האינוורטר.

  • נזילה מהמזגן: סתימה בפילטרים או בסוללה של המאייד
  • צינור ניקוז עם סתימה
רעשים במזגן אינוורטר

רעש במזגן נגרם לרוב כתוצאה מחיבור לקוי של אחד מהחלקים של המזגן. אם חלק מסוים מחובר באופן רופף, מזגן שפועל באופן רציף צפוי להוביל לרעשים חריגים שיישמעו בכל הבית. כדי לתקן את זה וכדי לשלול נזק חמור יותר, מוטב להזמין טכנאי מזגנים מקצועי, משירות איכותי כמו רויאל מיזוג אוויר.

  • רכיב במזגן שהתרופף או נשחק, ואז נוצר חיכוך בין החלקים
  • רצועת הגומי ('קופלונג') שחוקה ומרעישה

תיקון מזגנים של יצרניות שונות

חברות רבות מייצרות כיום מזגני אינוורטר ומזגני מולטי אינוורטר. תיקון מזגן אינוורטר של חברת אלקטרה וגם תיקון מזגן תדיראן אינוורטר עשויים להיות שונים זה מזה, מכיוון שמדובר על שתי יצרניות מזגנים נפרדות. רויאל מיזוג אוויר מתמחה בין היתר גם בתיקון מזגני אינוורטר בצורה מקצועית של שתי יצרניות המזגנים הללו במידת הצורך.
שירות מיזוג אוויר
דילוג לתוכן