"רויאל" מיזוג אוויר התקנה ותיקונים

התקנה מקצועית
הצעות מחיר
טכנאי מוסמך
קירור וחימום
מערכות מיזוג

מדריך מיזוג אוויר טפלו במזגן בעצמכם

מזג האויר הישראלי הלח והחם בקיץ והקר בחורף מביא ישראלים רבים לרכוש מערכות למיזוג אויר ביתיות אשר מסוגלות ליצור בקרת אקלים מושלמת לימים חמים מאד או קרים מאד ולאפשר לכם שהייה נעימה ונוחה בבית. בנוסף, מקומות עבודה רבים סובלים מחוסר אוורור וחלונות שלא ניתן לפתוח בשל הגובה הרב או בשל זיהום אויר חיצוני, ומערכת נקיה ותקינה הינה הכרחית לבריאות העובדים. אז מה לעשות כשהמזגן מתקלקל דווקא באמצע אוגוסט? להלן מדריך קצר לטיפול עצמי במזגן שלכם.

מערכות לקירור וחימום האויר

בישראל ישנם מיליוני מזגנים ביתיים ותעשייתיים למקומות עבודה ומפעלים הפועלים על חשמל ומסייעים לגבור על חורפים קרים וקיצים לוהטים. המערכות הינן פשוטות יחסית ומבוססות על יניקת אויר חיצוני, קירורו באמצעות גז ולאחר מכן הולכתו ופיזורו בחללים.

שמירה על נקיון ותקינות המערכת הינה הכרחית לקבלת אויר צח ונקי למען שמירה על בריאותכם, לכן חשוב לתחזק ולנקות את הפילטרים אחת לתקופה ולהקפיד שלא יצטברו במערכת נבגי עובש או חיידקים.

שירות תיקונים למזגן תדיראן

כאשר מזגן משמיע רעשים חזקים, מפיץ ריח רע, עובד אך אינו מקרר / מחמם, או שאינו עובד כלל, רצוי ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע דוגמת רויאל שיברר את הסיבה לתקלה.

אולם ישנן מספר מקרים שבהם תוכלו לנסות ולתקן את המזגן בעצמכם, ואם התקלה אינה חוזרת על עצמה בתדירות גבוהה, תוכלו לחסוך זמן וכסף ולבצע את התיקון בעצמכם:
ריח רע מהמזגן – כדי לתקן את הבעיה תוכלו להסיר את הפילטרים, לנקותם ולייבשם היטב ואז להחזירם למקום, ובנוסף לרסס מעט חומר חומר אנטיבקטריאלי המנטרל ריחות עובש.

טיפטוף מים מן המזגן – בדקו את הפילטרים ואת הצינור ווודאו שהוא אינו קרוע או סתום, ובמידת הצורך החליפו אותו או שחררו את הסתימה.

רעש חזק מן המזגן – כאשר המזגן מכובה ( רצוי לכבות את מפסק החשמל הראשי ) בדקו האם יש עיקום או שבר, פסולת או ענפים התקועים בתוכו.

לא מקרר ולא מחמם – לפני שתזמינו טכנאי, אנא בדקו האם השלט עובד ומכוון כמו שצריך על קירור ( סמל פתית השלג ) או חימום ( סמל שמש ) בטמפרטורה הרצויה? האם סגרתם את כל הדלתות והחלונות בבית? האם התריס הקבוע במזגן המרכזי ובפתחי החדרים פתוחים ומורמים?
החלפת קבל במזגן תדיראן
הקבל מניע את המזגן לפעולה, במידה ויש בו תקלה או בלאי, הוא יפסיק לעבוד ויש להחליפו. קבל מנוע המאוורר מייצר את האוויר הקר ובלעדיו המזגן יפלוט אויר בטמפרטורה חיצונית, לא יקרר ולא יחמם, וקבל המנוע אחראי על יניקת האוויר והסעתו בדירה.

החלפת קבל בקבל חדש יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים על רכישת מזגן חדש, בעוד שהישן יתפקד מעולה עוד שנים רבות וארוכות עם קבל חדש.
מזגן תדיראן לא מחמם או לא מקרר – מה עושים?
ישנן סיבות רבות למזגן אשר הפסיק לחמם או לקרר, החל משלט תקול ולא מכוון כמו שצריך, דרך מחסור בגז קירור ועד לתקלות מורכבות יותר כגון קבל מקולקל. לאחר שפסלתם אפשרות שהשלט לא עובד כמו שצריך, שכל החלונות סגורים היטב, שהמסננים נקיים ואין בעיה נראית לעין שיכולה להפריע למזגן בפעולתו, מומלץ להזמין טכנאי אשר יזהה ויאתר את הבעיה ויפתור אותה.

טכנאי מזגן מיני מרכזי

מדריך לטיפול במזגן בעצמכם יכול לסייע לכם לשמור על ביצועים אופטימליים ולהפחית תחזוקה והוצאות מיותרות. הנה כמה טיפים פשוטים

טכנאי מזגנים מורשה מדריך מקצועי

ניקוי המזגן:

  • כל כמה חודשים, כשהמזגן מכובה, השתמשו במגב רך ולח כדי לנגרר את האבק מהפנים והחיצוניים של המזגן.
  • נקו את הפילטרים בתדירות. פילטרים מלוכלכים יכולים להפחית משמעותית מסיפוק האוויר הקר, וכך תחסכו באנרגיה ותשמרו על איכות האוויר בבית.

2. בדיקת צינורות וחיבורים

  • בדקו את החיבורים החשמליים והצינורות של המזגן. הקפידו לוודא שאין  כבל של חשמל מסתבך בחיבורים.
  • בדקו את מצב הבידוד והצינורות של המים, אם יש חשש לנזילות או פגיעה בחיבורים, לסגור את המים ולקרוא לטכנאי.

3. תכנון שוטף

  • נסו להגדיר את המזגן על מצב אוטומטי כאשר הוא פועל בהתאם לטמפרטורות החיצוניות. זה יסייע להפחית את הצריכה החשמלית.
  • אם אתם יוצאים לחופשה ארוכה או לא תשתמשו במזגן לתקופה ממושכת, כדאי לכבות אותו או לשמור על טמפרטורה נמוכה יותר

4. תיקון בעיות פשוטות

  • אם המזגן פועל חזק מיד אחרי ההפעלה ואז כבה, יתכן שישנה בעיה בסוללות או בחיבורים החשמליים.
  • אם אתם מרגישים רעש גדול או תנועה חזקה במזגן, יתכן שישנה בעיה במאוורר או בישום במזגן.

5. תחזוקה עם טכנאי מזגנים מקצועי:

  • לפחות פעם בשנה, הזמינו טכנאי מזגנים מקצועי לביצוע תחזוקה סדרתית ובדיקת מערכת הקירור והחימום. הטכנאי יוכל לזהות בעיות מוקדמות ולמנוע תקלות גדולות.

אם נתקלתם בבעיה מורכבת או חששתם לנזקים במערכת המיזוג, כדאי לפנות לטכנאי מזגנים מקצועי שיוכל לטפל בתקלות ובבעיות בצורה מקצועית ובטוחה.

 

לסיכום

כאשר מדובר בתקלה במזגן, תמיד מומלץ להסתייע בטכנאי מזגנים, אולם ישנן מספר תקלות שתוכלו לפתור לבד ולחסוך זמן וכסף. הקפידו על מסננים נקיים, נקו עובש ומנעו הופעתו, ושאין ענפים או לכלוך סמוך למנועים.
שירות מיזוג אוויר
דילוג לתוכן